Выбор красящей ленты для принтеров - Фото №3

Якщо для друку етикеток у компанії використовується термотрансферний принтер, то для забезпечення його безперебійної та надійної роботи потрібен вибір якісних витратних матеріалів – риббонів. Для початку уточнимо, що у риббона існує синонім — стрічка, що красить, адже саме вона в англійській мові — ribbon. Як вибрати цей витратний матеріал?

Як влаштований риббон?

Стрічка для друку на термотрансферному принтері складається із трьох шарів. Основою є поліестерова плівка. З одного боку, на цю плівку нанесений захисний шар, завдання якого - запобігти попаданню бруду на головку принтера і захистити його від пошкоджень. З іншого боку на основу риббона нанесений спеціальний барвник, який плавиться при нагріванні. Цей барвник може бути трьох видів: із воску, синтетичних смол або комбінований, що має у складі обидва ці матеріали. У першому випадку розхідник виходить із мінімальною вартістю, але етикетка недовговічна і втрачає свої якості під впливом температури чи вологості. Підходить для друку етикеток для продукції з коротким терміном реалізації. Другий вид - найдорожчий, але результат виходить морозостійким і не боїться вологи. Комбінований риббон ​​- як за вартістю, так і за стійкістю знаходиться посередині між восковим і смол, що складається.

 

Выбор красящей ленты для принтеров - Фото №4

Підбір стрічки під конкретний принтер

При виборі витратних матеріалів важливо визначитися не тільки з якістю стрічки і типом покриття, що фарбує — це робиться в залежності від продукції, яку необхідно маркувати, її терміну реалізації та умов зберігання. Не менш важливо підібрати розхідник, що підходить для конкретної моделі принтера. Основні параметри вибору:

  • ширина стрічки;

  • довжина стрічки у рулоні;

  • розмір втулки;

  • тип намотування стрічки.

Типів намотування риббона існує два: барвником всередину або назовні. Варто уточнити документацію до принтера, який тип намотування необхідний для конкретної моделі: наприклад, принтери Zebra використовують тільки стрічку з барвником назовні (Out), а в принтерах Argox може зустрічатися обидва типи, залежно від моделі.

Розмір стрічки – а точніше, її ширина – також залежить від вибраного друкуючого пристрою та обов'язково вказано у характеристиках до вибраного принтера. Варто також пам'ятати, що ширина стрічки повинна бути на 5 мм більша, ніж необхідний розмір етикетки: припустимо, при необхідності надрукувати стікери 30х20 мм, потрібно вибирати стрічку шириною 40 мм. Звичайно, в межах допустимого для цього принтера.

Довжина стрічки також важливий параметр. Адже в принтерах початкового рівня зазвичай є обмеження 74 метри, тоді як рулони можуть бути і 300, і навіть 450 метрів — це вже розхідник для промислових та комерційних принтерів.

Ще один параметр - розмір втулки, який може бути у двох варіантах: ½ або 1 дюйм. Перший розмір зазвичай використовується в принтерах початкового рівня, в комерційних та промислових – застосовуються дюймові втулки. Але цей параметр варто обов'язково уточнити в документації до обраної моделі.